Léčivky

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Kalisie vonná (Callisia fragrans) je rychle rostoucí vytrvalá rostlina z čeledi křížatkovité (Commelinaceae). Její původní domovinou je Střední Amerika, odkud se rozšířila i do jižní části Spojených států, a poté i do Austrálie. Na začátku dvacátého století byla přivezena do Evropy a díky velmi snadnému množení se stala oblíbenou pokojovou rostlinou. Její obliba přetrvává dodnes.

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Včelí produkty pomáhají léčit i v kosmetice. Poradí si s opary i záněty močových cest a dokážou tlumit příznaky menopauzy. V nadcházejících měsících většina z nás ocení vlastnosti medu při nachlazení a bolestech v krku. Propolis má ale pozitivní účinky i na trávení a v kosmetice. Med a další včelí produkty si umí poradit i s daleko závažnějšími a nepříjemnějšími problémy. Poradíme vám, s čím ještě vám mohou včelí produkty pomoci.

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Česnekový sirup neboli česnekový bylinný elixír vychází ze starých lidových léčitelských zkušeností, ve kterých česnek hraje prim.

Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)

Staré přísloví praví „před heřmánkem smekni, před bezem klekni“. Černý bez totiž patří k nejoblíbenějším bylinám lidového léčitelství. Květy bezu obsahují silice, slizy, třísloviny, glykosidy, organické kyseliny a vitamín C. Jaké jsou léčivé účinky černého bezu?

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Lymská borelióza se v České republice řadí mezi nejčastější infekční onemocnění přenášené klíšťaty. Při léčbě boreliózy nenabízí řešení pouze antibiotika, ale k problémům lze přistoupit i netradiční, ale velmi účinnou cestou bylinek.

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Většina lidí si kopřivy spojí s nepříjemnými vyrážkami, které se objeví v místě kontaktu s jejími listy obsahujícími žahavé chloupky plné kyseliny mravenčí. Jiní ji zase vnímají jako otravný plevel, který dokáže vyrůst i v těch nejnepříznivějších podmínkách. Kopřiva dvoudomá je nejčastějším druhem kopřiv u nás a je rovněž nedoceněnou bylinou, která má více léčivých účinků, než by většina lidí řekla.

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Jahodník obecný je bylina vytrvalého rázu rostoucí velmi často na slunných místech luk, mezích, stráních, ale i lesech. Planých jahodníků se v přírodě ovšem moc nenachází. Je to spíše krásná náhoda. Vyznačuje se bílými květy a dlouhými řapíkatými listy.

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Zřejmě překvapí tím, že je součástí urologických čajových směsí, protože má močopudné účinky. Rozpouští zároveň malé močové kaménky, čímž preventivně zabraňuje vzniku ledvinových kolik. A která část břízy je právě tímto pověstná?

O nás

Lékárna nazeleno - Internetový magazín o zdraví a zdravém životním stylu

Redakce

  • Adresa : Pod Rozhlednou 6085 76001 Zlín

  • Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nové