Léčit lidi, to není zrovna jednoduchá záležitost. Spoustu toho sice zvládneme sami pomocí volně dostupných léků a doplňků stravy, které za dobré ceny nabízí třeba Dr. Max leták nebo Benu leták, ale když přijde na závažnější choroby, musíme využít pomoci lékařů a specializovaných pracovišť a vysoce sofistikovaných léků. Pokud však onemocní nebo je škůdci napadeno, co si pěstujeme na zahradě, jsme v pozici mnohem snazší. A i ty nejzarputilejší škůdce můžeme zkrotit přírodními prostředky, které zachovají prostředí na naší zahradě bez jedů, zdravé a našemu zdraví prospěšné.

Hlíva ústřičná vás na první pohled možná odradí svým vzhledem, ale její blahodárné účinky na lidský organismus jsou známy již celá staletí.

Někdo říká, že takové vymyšlenosti nepotřebuje, ovšem, máte - li kožní problémy, nebo chcete regeneraci, omlazení, Bambucké máslo je luxus. Je velmi účinné, zpravidla není levné.

Soda je všestranný lék. Pomáhá od kosmetiky až po rakovinu. Měl by to být jeden z nejdůležitějších léků vaší domácí lékárny.

Česnekový sirup neboli česnekový bylinný elixír vychází ze starých lidových léčitelských zkušeností, ve kterých česnek hraje prim.

Není to jen v pohádkách? Koupel, po které omládnete? Není. Jde spíše o to, že mnohé zkušenosti, a znalosti, které běžně měli naši rodiče a prarodiče, byly přebyty masmediálními informacemi komerčního charakteru, avšak často s mizivou účinností.

Velmi účinné léky mohou být velmi levné. A protože jsou levné, neobsahují ve své kalkulaci náklady na marketing, tudíž se o nich snadno nedozvíte. Zato mohou být mnohonásobně účinnější, než léky s perfektním marketingem.

Říká se, že křen je přírodní antibiotikum. Účinky křenu asi znáte. Každá část z rostliny křenu je vysoce léčivá.

Strana 1 z 3

O nás

Lékárna nazeleno - Internetový magazín o zdraví a zdravém životním stylu

Redakce

  • Adresa : Pod Rozhlednou 6085 76001 Zlín

  • Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nové