Léčivky

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Mít kdykoliv při ruce zázvor na nachlazení, na žaludeční potíže nebo na posílení imunity, je k nezaplacení. Jako běžnou pokojovou rostlinu zázvor jen tak někde neseženete, a proto si jej zkuste vypěstovat sami. Vypěstovat si tento všelék doma není vůbec složité a my vám poradíme, jak na to.

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Trápí vás nadměrné zadržování vody v těle? Co s tím? Připravte si přírodní bylinný čaj, který pomůže zbavit vaše tělo nadbytečné vody a škodlivých látek.

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Kalisie vonná (Callisia fragrans) je rychle rostoucí vytrvalá rostlina z čeledi křížatkovité (Commelinaceae). Její původní domovinou je Střední Amerika, odkud se rozšířila i do jižní části Spojených států, a poté i do Austrálie.

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Včelí produkty pomáhají léčit i v kosmetice. Poradí si s opary i záněty močových cest a dokážou tlumit příznaky menopauzy.

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Rýmovník je vyhledávaným a doporučovaným pomocníkem nejen v období chřipek a nachlazení, ale i jako chutná přísada do všech možných pokrmů. Díky jeho léčivým účinkům můžete nadobro zapomenout na dotěrnou rýmu, hromadu použitých kapesníků a utrácení peněz za všemožné nosní spreje a jiné přípravky.

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Česnekový sirup neboli česnekový bylinný elixír vychází ze starých lidových léčitelských zkušeností, ve kterých česnek hraje prim.

Ohodnotit tuto položku
(4 hlasů)

Staré přísloví praví „před heřmánkem smekni, před bezem klekni“. Černý bez totiž patří k nejoblíbenějším bylinám lidového léčitelství. Květy bezu obsahují silice, slizy, třísloviny, glykosidy, organické kyseliny a vitamín C. Jaké jsou léčivé účinky černého bezu?

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Lymská borelióza se v České republice řadí mezi nejčastější infekční onemocnění přenášené klíšťaty. Při léčbě boreliózy nenabízí řešení pouze antibiotika, ale k problémům lze přistoupit i netradiční, ale velmi účinnou cestou bylinek.

Strana 1 z 2

O nás

Lékárna nazeleno - Internetový magazín o zdraví a zdravém životním stylu

Redakce

  • Adresa : Pod Rozhlednou 6085 76001 Zlín

  • Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nové